Помогите пожалуйста! Надо просклонять "я слушаю музыку" в пассивном залоге в present simple, past simple, future simple, present continuous, past continuous, future continuous, present perfect, past perfect, future perfect Пом...

Помогите пожалуйста! Надо просклонять "я слушаю музыку" в пассивном залоге в present simple, past simple, future simple, present continuous, past continuous, future continuous, present perfect, past perfect, future perfect Помогите пожалуйста! Буду бесконечно благодарна!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Music is listened by me - present simple Music was listened by me - past simple Music will be listened by me - future simple Music is being listened by me - presetn cont. Music was being listened by me - past con. Music will be being listened by me - future cont.  кстати, future cont. passive не употребляется в английском языке,из-за того,что такая большая грамматическая конструкция, так что по идее вам не должны были давать это время для склонения. Music has been listened by me - present perfect Music had been listened by me - past perfect Music will have been listened by me - future perfect