Помогите пожалуйста надо срочно! Im.........on Sunday. Im..........on Monday. On tuesday and Wendesday,too. Im ..........on Thursday,on friday and Saturday. надо вставить слова в пропуске

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Im go to shop on Sunday. Im go to work on Monday. On tuesday and Wendesday, too. Im go to gym on Thursday, on Friday and Saturday.