Помогите пожалуйста написать о своем домашнем животном (кошке).

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a beautiful cat. Her name is (имя кошки). She likes playing with her toys. Mostly of the time she sleeps. She has her own bed that very soft and comfortable. Her favorite toy is a little mouse. It's gray and it has two big pink ears. I think it's adorable. I love my cat and i hope she does love me too.