Помогите пожалуйста написать письмо другу про то ,что хочу стать волонтером.И немного про волонтерство .Всего 60-65 слов,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear ....., Thanks for your letter. I was very glad to get it. Well, you asked me about my future plans. So, I would like to be a volunteer. Why? I would like to help people and endangered animals. I really want to help poor people to make their life better or protect endangered species. Unfortunately, I must go now. Write soon. Best wishes, .....