Помогите пожалуйста написать сочинение на английском на тему Как я отношусь к зоопаркам. 5-6 предложений.заранее спасибо!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The Zoo is a wonderful place. In Zoo you can see and know about many animals. There are many different animals in the zoo. And wild animals,birds. In some Zoos you can see even a fish. You can see dolphin performance,where dolphins or other fish do tricks. The zoo is a place where you can know much about animals. Я пыталась))