Помогите пожалуйста номера 1,2 даю 15 балов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
№1 1) wake up  2)walk 3) have 4)go 5)play 6)watch 7) am relaxing 8)is planting 9)are doing №2 1) I'm busy in the afternoon 2)She never work's in the garden 3) Mum is making phone calls 4)Does she often write letters? 5)Is he playing football?
Гость
Номер1   1. wake up  2. walk 3. have 4. relax 5. play 6.watch 7.go 8.plant 9.do   номер2 1. I am busy in the afternoon 2. She never works in the garden 3. Mum is  phone calls making . 4. Does she often write letters? 5. Is he playing football