Помогите пожалуйста. Нужно ответить на вопросы чтобы получился связный текст (на английском) 1. How long you've been learning English ; 2. Why you've chosen to study English ; 3. What you can do well in English ; 4. How you lea...
Помогите пожалуйста.
Нужно ответить на вопросы чтобы получился связный текст (на английском)
1. How long you've been learning English ;
2. Why you've chosen to study English ;
3. What you can do well in English ;
4. How you learn English ;
5. If Enflish will be useful in your future career.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I`ve been lerning English for five years. I`ve chosen to study English because I like it. I can read and write well in English. I learn worlds by heart and read English books. English will be useful in my future career.