Помогите пожалуйста! Нужно соединить предложения по смыслу! 1. If you never hurt someone's feelings, | 1. people enjoy your company. 2. If you are good at listening to others, | 2. you see little details. 3. If you are a go...

Помогите пожалуйста! Нужно соединить предложения по смыслу! 1. If you never hurt someone's feelings, | 1. people enjoy your company. 2. If you are good at listening to others, | 2. you see little details. 3. If you are a good speaker, | 3. you care about your work. 4. If you are good observer, | 4. people enjoy listening to you. 5. If you are a hardworking person, | 5. you are a polite and friendly person.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-5 2-1 3-4 4-2 5-3 . . . . . .