Помогите пожалуйста, нужно все номерас 6-10 пожалуйста пожалуйста пожалуйста пожалуйста (заранее спасибо )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
6: 1- rains 2- I'm playing 3- go 4- I'm going 7 и 8 сорян, туплю чот. 9- parking, meter, trafficlights, pavement, pedestrian, crossing, trafficwarden 10- You mustn't to turn left You mustn't stop You must wear a crash helmet You mustn't cross the road You mustn't park You must keep straight on