Помогите пожалуйста ,очень надо .Написать сочинение по английскому,на тему моё посещение театра ,или мои ощущения после визита в театр .Очень простыми словами и кратко !!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I really like going to the theater . I think it is very beautiful . It's like a movie, only live . People do play , you see a situation and it happens live. There are a lot of actors , they play for you and you enjoy it. The theater is one of the finest human interests , but for whom it is working , but in any case, that's fine. Even better than the movie