Помогите пожалуйста! Очень срочно!!! Задай вопросы и запиши предложения и ответь на них отрицательно You have to stay in bedShe has to take the medicineThey have to work hardHe has to wait for me

Помогите пожалуйста! Очень срочно!!! Задай вопросы и запиши предложения и ответь на них отрицательно You have to stay in bed She has to take the medicine They have to work hard He has to wait for me
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you have to stay in bed? - No, I don`t Does she have to take the medicine? - No, she doesn`t Do they have to work hard? - No, they don`t Does she have to wait for me? - No she doesn`t