Помогите пожалуйста!! очень срочно!!!who said what? Match the persone and the words. Explain your answer.And translate 1. " we can do no great things ; only smaii things with great love." 2."if you want to be a programmer , yo...

Помогите пожалуйста!! очень срочно!!! who said what? Match the persone and the words. Explain your answer.And translate 1. " we can do no great things ; only smaii things with great love." 2."if you want to be a programmer , you should write programs , and study great programs that other people have written." 3. " Russia will grow Siberia". 4."Every manm dies , not every man really lives."
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
кто что сказал? Матч Persone и слова. Объясните ваш answer.And перевод 1. "мы не можем сделать никаких больших вещей, только smaii вещи с большой любовью." 2. "если вы хотите быть программистом, вы должны писать программы, а также изучить большие программы, которые написали другие люди." 3. "Россия будет расти в Сибири". 4. "Каждый manm умирает, не каждый человек действительно живет."