Помогите пожалуйста переделать предложения в косвенную речь 1.Kate asked: "Do you like your job? 2.John asked: "Do you do sport? 3.Teacher asked: "What book do you read?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Kate asked that did I liked my job. 2) John asked that did I did sport. 3) Teacher asked that what book did I read.
Гость
1 Kate wondered if I liked my job. 2 John wondered if I did sport. 3 A teacher wondered what book I read.