Помогите, пожалуйста, перевести предложения. Заранее благодарю. 1. He likes playing the piano. 2. They stopped smoking when they saw a teacher. 3. My mother enjoys knitting. 4. The film Titanic is worth seeing. 5. Excuse me for...

Помогите, пожалуйста, перевести предложения. Заранее благодарю. 1. He likes playing the piano. 2. They stopped smoking when they saw a teacher. 3. My mother enjoys knitting. 4. The film Titanic is worth seeing. 5. Excuse me for calling you so early. 6. She was talking without looking at him. 7. Go on reading, please. 8. She finished eating and went to bed. 9. The man reading a newspaper is my brother. 10. She was tired of working. 11. Having sent the telegram, he went home. 12. Travelling by boat, he had a lot of fun. 13. We heard him singing in the next room.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Ему нравиться играть на пианино 2. Они перестали курить когда увидели учителя 3. Моя мама любит вязать 4. Фильм Титаник стоит посмотреть 5. Извени что позвонил тебе рано 6. Она говорила не глядя на него 7. Продолжай читать пожалуйста 8.  Она закончила есть и пошла спать 9. Мужчина читал газету моего брата 10. Ей надоело работать 11.Отправив телеграмму он пошел домой