Помогите пожалуйста перевести!!) There are 7 (seven) days in a week. There 3 (three) months in winter. There are 31 (thirty one) days in January. There are 30 (thirty) days in June. There are 28 (twenty eight) days in February....

Помогите пожалуйста перевести!!) There are 7 (seven) days in a week. There 3 (three) months in winter. There are 31 (thirty one) days in January. There are 30 (thirty) days in June. There are 28 (twenty eight) days in February. There are 7 (seven) colors in the rainbow. There are 100 (one hundred) copecks in a ruble.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Есть 7 (семь) дней в неделю. Там 3 (три) месяца в зимний период. Есть 31 (тридцать один) дней в январе. Есть 30 (тридцать) дней в июне. Есть 28 (двадцать восемь) дней в феврале. Есть 7 (семь) цветов в радуге. Есть 100 (сто) копеек в рубле
Гость
1) В неделе есть 7 дней 2) В зимний период 3 месяца 3) В январе 31 день 4) В июне 30 дней 5) В феврале 28 дней 6) В радуге 7 цветов 7) В рубле 100 копеек