Помогите пожалуйста по административной по английскому за 8 класс6 и 7 задания!!!

Помогите пожалуйста по административной по английскому за 8 класс 6 и 7 задания!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I.1)Stella has never been to the USA .2) Tim has just lost his wallet . 3) they have worked at our company since the end of August . 4) have you ever broken your leg ? .II.1.How long did you know Jerry.?2.where did you meet him . ? 3. have you and Jerry ever worked for the same company? 4. Did Jerry live in England ? 5. when did he live in England ?