Помогите пожалуйста по английский языку номер 3, 2. на первой странице а на второй номер 2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) this skirt, остальное правильно 3) 1. these 2. this 3. this 4. these 5. this 6. this  7. these 8. these 5) 2. It is under the chair. 3. Where are your socks? 4. They are on the bed. 5. His gloves are grey and orange. 6. Her scarf is black and white.