Помогите пожалуйста по Английскому. Complete the questions with do or does. 1.______ You Like chinese food 2.______ Your father cook? 3.______ Your mother work? 4.______ You speak French? 5.______ You Play the piano? 6.______ ...

Помогите пожалуйста по Английскому. Complete the questions with do or does. 1.______ You Like chinese food& 2.______ Your father cook? 3.______ Your mother work? 4.______ You speak French? 5.______ You Play the piano? 6.______ People in your country like animals? 7.______ Your teacher smoke? 8.______ You study another language?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do 2.Does 3. Does 4.Do 5.Do 6.Do 7.Does 8. Do