Помогите пожалуйста по английскому языку составить предложения Ex2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I never go swimming. 2. I often listen to music. 3. My sister doesn't often tidy her room. 4. Does she always wear a baseball cap?  5. My parents always worry about me. 6. My brother is always hungry. 7. What do you usually have for breakfast? 8. My friends aren't usually pessimistic.