Помогите пожалуйста по английскому.Задание №2 (там нужно составить вопросы, прочитав ответы) и задание №3 нужно посмотреть на фото и написать что будет с детьми. Заранее огромное спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
№2 1) What are your favourite subjects? 2) How often do you have English? 3) Is Russian a difficult subject? 4) Do you have Nature Study on your timetable? 5) What do you do after classes? 6) Why did you miss school yesterday? №3 1. The boy will have a headache. 2. The boy will have a stomach ache. 3. The boy will have a throat ache. 4. The girl will have a toothache.