Помогите пожалуйста правильно прочитать эти предложения. What coutry are you from? Im from Russia. What is it like? It is a dig country. There are many rivesr. You can see mountains. What city are you from? I live in Novorossiu...

Помогите пожалуйста правильно прочитать эти предложения. What coutry are you from? Im from Russia. What is it like? It is a dig country. There are many rivesr. You can see mountains. What city are you from? I live in Novorossiusk. What is it laike? It is u dig There is a Blaskseg. There are sohoos. What is your favourite place in your region? My favourite place is a yarg. What do you like doing there? I like playing there.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 вот кантри а ю фром? 2 ай эм фром раша 3 вот из ит лайк 4 итс э биг кантри 5 зере аре мэни райвэрс 6 ю кэн си маунтинс вот сити аре ю фром ай лив ин Новороссийск ват из ит Лэйк ит из ю диг тзере из э бласкед