Помогите пожалуйста предложение на английском языке поставить в отрицание и в вопрос:+ Hats are usually bought when the weather is hot.-  ________________________________________.? ________________________________________?

Помогите пожалуйста предложение на английском языке поставить в отрицание и в вопрос: + Hats are usually bought when the weather is hot. -  ________________________________________. ? ________________________________________?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hats aren't usually bought when the weather is hot. Are hats usually bought when the weather is hot?