Помогите пожалуйста, прочитать текст, произношение русскими буквами. We have got a pet. It,s a nice big black dog. It,s name is Rex. rex is three. Rex,s birthday is on the 28th of February. We have got a big birthday parti. Rex...

Помогите пожалуйста, прочитать текст, произношение русскими буквами. We have got a pet. It,s a nice big black dog. It,s name is Rex. rex is three. Rex,s birthday is on the 28th of February. We have got a big birthday parti. Rex,s friends come to see us. They are a red and white cat Mussy, a grey dog Doggie,and a white rabbit Patrick. They play hide-and-seek. They have got a birthday cake, meat for Doggie, ham for Rex, carrots for Patrick and fish for Mussy. They are happy. Rex has got alot of presents - a red ball, a nice teddi bear and a bone. Happy birthday to you, Rex!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ви хэвэ гот а пэт. Ит ис найс блэк г.Ит ис нэмэ ис Рэкс. Рэкс ис сри. Рэкс ис бёрздэйис он зэ твэнтиз оф фэбрари.Ви хэвэ гот э биг бёрздай пати. Рэкс ис фрэндс кам ту си ас. зэй арэ э рэд энд вайт кэт Миси . Зэй арэ хэпи.Рэкс хэс гот элотоф прэсэнтс- э рэд бол,. э найс тэди бэа энд э боун. Хэпи бёрздай ту ю Рэкс!