ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ПРОШУ!!!нужно написать сочинение или рассказ на тему музей на английском языке КРАТКО
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ПРОШУ!!!
нужно написать сочинение или рассказ на тему музей на английском языке КРАТКО
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The British Museum is for its collections. You can see mummies from Egypt, masks from Africa, vases from China, statues from Italy and many other things
Гость
Yesterday my family go to the Pushkin's museum. We saw many beautiful pictures about his life. We know a lot of interesting information about Alexander Serfeevich
кароче дополи немного и норм будет