Помогите пожалуйста решить? 3 Complete the dialogues with one word. Example: A I like reading. B So do I. 1 A I don’t like football. B __________ do I. 2 A I went to Italy last year. B So __________ I. 3 A I can speak French. B...

Помогите пожалуйста решить? 3 Complete the dialogues with one word. Example: A I like reading. B So do I. 1 A I don’t like football. B __________ do I. 2 A I went to Italy last year. B So __________ I. 3 A I can speak French. B So __________ I. 4 A I’m not English. B Neither __________ I. 5 A I didn’t enjoy the book. B Neither __________ I. 6 A I’ve seen a crocodile.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.So I don't do I 2.хз 3.So can speak I
Гость
1 neither 2 did 3 can 4 am 5 did 6 So have I. или has - если местоимение he/she/it - нет второго предложения в задании