Помогите пожалуйста решить химию!!!!доведіть якісний склад амоніть нітрату, фосфатної кислоти і натрій фосвату. складіть рівняння виконаних реакцій у повній і скорочених йонних формах.

Помогите пожалуйста решить химию!!!! доведіть якісний склад амоніть нітрату, фосфатної кислоти і натрій фосвату. складіть рівняння виконаних реакцій у повній і скорочених йонних формах.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) наявність катіона амонію можна довести якісною реакцією з лугами. Якщо намочити фенолфталеїнової паперу і покласти на край пробірки, а вміст нагріти, то аміак забарвить її в малиновий колір: NH₄NO₃ + KOH = KNO₃ + H₂O + NH₃↑ NH₄⁺ + NO₃⁻ + K⁺ + OH ⁻ = K⁺ + NO₃⁻ + H₂O + NH₃↑ NH₄⁺  + OH ⁻ = H₂O + NH₃↑ Наявність нітрат аніону можна довести реакцією з міддю і концентрованою сірчаною кислотою. при цьому виділиться бурий газ.Наявність фосфат-аніону доводять реакцією з нітратом срібла, при цьому випадає жовтий осад ортофосфата срібла:Na₃PO₄ + 3AgNO₃ = Ag₃PO₄↓ + 3NaNO₃ 3Na⁺ + PO₄³⁻ + 3Ag⁺ + 3NO₃⁻ = Ag₃PO₄↓ + 3Na⁺ + 3NO₃⁻ 3Ag⁺ + PO₄³⁻  = Ag₃PO₄↓  Катіона натрію визначають по спалюванню солі в полум'я. Полум'я забарвлюється в жовтий колір.