Помогите пожалуйста с английским. Опишите эту картинку на английском языке, предложений в 8-10. Кто на ней изображён, во что одеты, что делают, сколь лет и тд, как можно подробней...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In this picture we see young men , about in their twenties playing basketball. These men are from Asia, because their faces seem to be like that. They seem to like basketball. All of them are smiling and feeling good. There is a little competition for who puts the ball into the basket ( we see multiple hands around the basket). These men are wearing sport uniform , which is appropriate to wear for this type of game. I think they are wearing: shorts, a short sleeved t-shirt, trainers,comfortable socks. Some are wearing simple watches.