Помогите пожалуйста с английским. Задание: Write your own poem about your family. Use animal similes and the model below. My mum is as wise as a owl She ......................................... My dad is as strong as an ox He...

Помогите пожалуйста с английским. Задание: Write your own poem about your family. Use animal similes and the model below. My mum is as wise as a owl She ......................................... My dad is as strong as an ox He .......................................etc
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
is a good cook, my dear friend