Помогите пожалуйста сделать английский 3 класс.Нужно вписать правильно слова в предложения.We have got a lot of nice envelopes,..... stamps,..... writing paper,...... postcards,....... pens and ......... posters.Слова,которые н...

Помогите пожалуйста сделать английский 3 класс.Нужно вписать правильно слова в предложения.We have got a lot of nice envelopes,..... stamps,..... writing paper,...... postcards,....... pens and ......... posters.Слова,которые надо вставить:new,blue and pink,black and blue,Christmas,a lot of
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We have got a lot of nice envelopes, blue and pink stamps, Christmas postcards, ,a lot of pens, and new posters.
Гость
We have got a lot of nice envelopes,  new  stamps, blue and pink  writing paper,Christmas postcards, black and blue pens and  a lot of posters.