Помогите пожалуйста. Сделайте предложения вопросительными и отрицательными. 3. Martina usually takes part in competitions. 4. Steve forgot her phone number. 5. I will answer these questions in our lessons.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Martina doesn't usually take part in competitions. Does Martina usually take part in competitions? Steve didn't forget her phone number. Did Steve forget her phone number? I won't answer these questions in our lessons. Will(Shall) I answer these questions in our lessons?