Помогите пожалуйста составить 10 общих вопросов и 10 специальных вопросов на английском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Do you believe in love? 2)Does John do his homework? 3)Did you eat yesterday? 4)Do you watch TV? 5)Does her brother go to school everyday? 6)Is Mary a good person? 7)Have you ever been in London? 8)Does cat play with you? 9)Will you go to the cinema tomorrow? 10) Do you like donats? 1)What is youe sister's name? 2)Where is my phone? 3)When will your friend come? 4) How much money have you spent? 5)Where is the biggest library in this town? 6)When was this house destroyed? 7)When have you been in America? 8)Where was your teacher? 9)How many T-shirts do you have? 10) What is the capital of Russia?