Помогите пожалуйста составить из слов предложения. 1 chair, is, comfortable, your, more? 2 bigger, than, my bag, your bag, is? 3 you,than, taller, me, are? 4 me, younger, than, you, are? Спасибо заранее.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Is your chair more comfortable? 2.Is my bag bigger than your bag ? (Is your bag bigger than my bag ?) 3.Are you taller than me ? 4.Are you younger than me ?