Помогите пожалуйста составить сочинение по английскому "как я провела лето "10 предложений желательно с переводом!(не у бабушки только , а на море))) Спасибо зарание

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Например:In summer holidays I was on the sea.There are a lot of sun,white sand and worm water.i was there along(with family,friends и т.д.).I was there in August(June,July).There I have got a best friend.Her name is ......I never forget about this moment.i live there 7 days(month,year).I was so suntanned!i want to come back here.When I come home,a lots of time I remember this time...