Помогите, пожалуйста составить вопросы по заданию) Знаю, что не сложно) Но я в английском не сильна))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)What school did his daughter study? 2)Why did he try to steal a car? 3)When did Yuri Dolgoruky find Moscow? 4)How long did lectures laste? 5)When did they their examination in math? 6) сфотографируй хорошо 7)сфотай опять 8)When they knew English not so well? 9)Where did she put her money? 10)What film did you see last Sunday? 11)How much dollars does he need only? Вообщем вот