Помогите пожалуйста, составьте 5 пытанней по твору Салодкия яблыки, это по бел лит 6 класс, надо очень сестре,, только пожалуйста отвечайте правильно, помогите пожалуйста,дам 60 баллов,потому что очень надо,только быстрее

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Раскажыце, якія захады робіць Марыля, каб пазбавіцца "старасты".  - Чаму жанчына панесла "старасту" да Жолудзяў не сама, а паслала Тоніка, не пашкадаваўшы часу на яго пошукі?Чаму твор называецца “Салодкія яблыкі”, хоць набегу хлапчукоў, у тым ліку і Тоніка, на сад адведзена ўсяго два абзацы? Чаму Тонік моцна затрывожыўся, нават болей, чым Арсенік, калі ўбачыў, што мокуцеўскі конь вярнуўся дамоў без гаспадара?Чаму Тонік сказаў Арсеніку: “Я ўдаў твайго бацьку»? На старонках апавядання В. Адамчыка "Салодкія яблыкі" вы сустрэліся з двума хлопчыкамі. 3 кім з іх — Тонікам ці Арсенікам — вы хацелі б сябравацъ? Чаму? Чаму захварэў Тонік?