Помогите пожалуйста создать 5 открытие и 5 закрытие вопросы на тему "Astana a heart of Kazakhstan" на английском языке
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm from Kazakhstan. Astana is capital of Kazakhstan. Astana is so great and beautifl city. That is has a lot of tall building. For example : Khan Shatyr, Baiterek, etc.
I'm going to go to the Astana in this summer holidays. Astana a heart of Kazakhstan. I love Astana.