Помогите, пожалуйста, срочно надо!!!Ask 5 questions:Mr Lucky gave Molly a red bike.

Помогите, пожалуйста, срочно надо!!! Ask 5 questions: Mr Lucky gave Molly a red bike.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did Mr Lucky give Molly a red bike ?общий What did Mr Lucky give Molly?специальный Who gave Molly a red bike? Вопрос к подлежащему Did Mr Lucky give Molly a red or a blue bike? Альтернативный Mr.Lucky gave Molly a red bike,didn't he ?разделительный