Помогите пожалуйста СРОЧНО!!! составить 2 предложения из слов: 1) sausages / supper. / often / cook / We / for   2) revises / exams / Laura / usually / her / on / Sunday. / for

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We often cook sausages for super? Laura usually revised for her exams on Sunday.
Гость
1) We often cook sausages for supper. 2) Laura usually revises her exames on Sunday