Помогите, пожалуйста, срочно Вставьте глагол to be в нужной форме. 1)When he came the guests...entertained by Natalie. 2)She...promised a new toy tomorrow. Поставить предложение в пассивный залог. They will have signed the co...

Помогите, пожалуйста, срочно Вставьте глагол to be в нужной форме. 1)When he came the guests...entertained by Natalie. 2)She...promised a new toy tomorrow. Поставить предложение в пассивный залог. They will have signed the contract by tomorrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) When he came the guests were antertained by Natalie,  2) She is promised a new toy tomorrow. The contract will have been signed by tomorrow.