ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ВСТАВЬ ГЛАГОЛЫ В ПРЕДЛОЖЕНИЯ ТЕКСТА We... (go) to school yesterday. It ...(be)a nice day. We....(see) many girls and boys at school/ They ....(have) lessons. I....(like) Endlish yesterday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We went to school yesterday. It was a nice day. We saw many girls and boys at school They had lessons. I liked Endlish yesterday
Гость
went is Saw Are having Liked