Помогите пожалуйста вставить в предложение do, does , dont or doesnt .1  A : _______________  Helen take the bus ?          Yes, she _________________ .2 A : ________________  I need my book?       No, you ___________3 A : ____...

Помогите пожалуйста вставить в предложение do, does , dont or doesnt . 1  A : _______________  Helen take the bus ?           Yes, she _________________ . 2 A : ________________  I need my book?        No, you ___________ 3 A : ___________  a lion eat leaves?        No, it ____________  4 A:  ________________  you want milk ?         No, i  _________________ 5  A: _____________  you live in a bidg house ?          Yes, we ________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1: does, does 2:do, don't 3:does, doesn't , 4:do, don't 5:do, do