Помогите пожалуйста Второе предложение Перевести на русский .Записать это предложение во всех временах пассивного залога:Утвердительном,отрицательном,вопросительном Present,Past,Future,Future......in the Past

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Высоковольтную систему заземлили.  Present Simple: High voltage system is grounded.  Past Simple: High voltage system was grounded.  Future Simple: High voltage system will be grounded.  Present Continuous: High voltage system is being grounded.  Past Continuous: High voltage system was being grounded.  Present Perfect: High voltage system has been grounded.  Past Perfect: High voltage system had been grounded.  Future Perfect: High voltage system will have been grounded.  Future in the Past: High voltage system would be grounded.