Помогите пожалуйста выполнить. За ранее спасибо!!!! Что можно услышать в магазине? Напишите по образцу. (long / snake) — Have you got a longer snake? — No, I'm sorry. That's the longest Snake we have got. 1. (beautiful / doll) ...

Помогите пожалуйста выполнить. За ранее спасибо!!!! Что можно услышать в магазине? Напишите по образцу. (long / snake) — Have you got a longer snake? — No, I'm sorry. That's the longest Snake we have got. 1. (beautiful / doll) — Have you got a ........................................? — No, I'm sorry. That's ......................................we have got? 2. ( b i g / b a l l) — Have you got a ........................................? — No, I'm sorry. That's ........................................we have got? 3. (good / car) — Have you got a ...........................................? — No, I'm sorry. That's ........................................we have got? 4. (interesting / book) — Have you got a ...........................................? — No, I'm sorry. That's........................................... we have got? 5. (funny / hare) — Have you got a ...........................................? — No, I'm sorry. That's ...........................................we have got?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 more beautiful doll. the most beautiful doll 2 a bigger ball. the biggest ball 3 a better car. the best car 4 a more interesting book. the most interesting book 5 a funnier hare. the funniest hare