Помогите, пожалуйста, выполнить задание. Если не понимаете,не нужно писать глупые ответы: не тратьте мое и свое время. Спасибо за понимание

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Картинка слева The washing up hasn" t been done yet. The radio hasn't" been turned off yet The dustbin hasn't been put away yet The windows haven"t been cleaned yet The pots and pans haven" been emptied yet The floor hasn't been cleaned yet The clock hasn't been changed yet The table hasn't" been cleaned yet Картинка справа The washing up hast been done The radio has been turned off The dustbin has been put away The windows have been cleaned The pots and pans have been emptied The floor has been cleaned The clock has been changed The table had been cleaned Картинка справа у глагола в каждом предложении убрать частицу not,следовательно будут все утвердительные предложения