Помогите пожалуйста !!!!Write David a 100-word letter and answer his questions.1) Do you think Russia is a welfare state? Could you give me some facts ?2) Is anything special about the  way the system of social service works in...

Помогите пожалуйста !!!! Write David a 100-word letter and answer his questions. 1) Do you think Russia is a welfare state? Could you give me some facts ? 2) Is anything special about the  way the system of social service works in Russia ? 3) what social benefits do people receive in your country? 4)What benefits does your family receive?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Написать Дэвид 100-слово письмо и ответить на его вопросы. 1) вы считаете, что Россия является социальным государством? Не могли бы вы дать мне некоторые факты ? 2) ничего особенного образом, система социальной работы в России ? 3) какие социальные преимущества получают люди в вашей стране? 4)Какие преимущества имеет ваша семья получит?