Помогите пожалуйста write sentence in Past Simple(use was,were) 1)I__very busy 2)We__not at work yesterday 3)She__very nice at the party 4)Peter__inParis 5)It__very nice to meet you 6)__you at home yesterday evening? 7)Oksana_...

Помогите пожалуйста write sentence in Past Simple(use was,were) 1)I__very busy 2)We__not at work yesterday 3)She__very nice at the party 4)Peter__inParis 5)It__very nice to meet you 6)__you at home yesterday evening? 7)Oksana__not at the ofice 8)Victor and Alice___upset 9)Our class___not big 10)__you at home day before yesterday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)were 2)were 3)was 4)was 5)was 6)were 7)was 8)were 9)was 10)were