Помогите пожалуйста я буду очень благодарен даю 10 баллов A) a) Do you know where .............?       1) does he live b)James asked me, ''Where ............?    2) he lives B) a) I want to know when ............ .     1) he ...

Помогите пожалуйста я буду очень благодарен даю 10 баллов A) a) Do you know where .............?       1) does he live b)James asked me, ''Where ............?    2) he lives B) a) I want to know when ............ .     1) he is going to Moscow b) ''When.............?'' I want to know this.   2) is he going to Moscow C) a) We would like to see what ........... . 1) is he doing now b) ''What.............?'' Bob asked.            2) he is doing now D) a) Ask Alice why .............. .         1) is Betty is at home b) ''Why...............?'' Peter asked.   2)Betty is at home E) a) I don't know which book ............., Jane. 1) are you reading b) ''Which book .............., Jane?''   2)you are reading
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
задание сформулировано некорректно