Помогите пожалуйста!!! Задайте пять вопросов по-английски к данному тексту.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Who is causing most of the problems? 2. What can happen if nature balance is disturbed? 3. Thousands of species of animals draw closer to extinction, don't they? 4. What is Acid rain? 5. Is Acid rain caused by factories that burn coal or by animals?