.ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА . Задайте вопрос к выделенной части предложения. Переведите предложения на русский язык. 1. He’s from SOUNT OF ITALY. 2. She comes home AT 7 O’CLOCK IN THE EVENING. 3. They cost TWENTY DOIIARS. 4. We live...

.ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА . Задайте вопрос к выделенной части предложения. Переведите предложения на русский язык. 1. He’s from SOUNT OF ITALY. 2. She comes home AT 7 O’CLOCK IN THE EVENING. 3. They cost TWENTY DOIIARS. 4. We live WITH OUR PARENTS.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 where is he from? 2 when does she usually come home? 3 how much does it cost? 4 who do they live with?