Помогите пожалуйста. Заполните пропуски соответствующими личными местоимениями в именительном и объективном падежах. 1) I have a daughter. ... daughter`s name is Ann. 2) I don`t know these girls. Do you know ...? 3) We want th...

Помогите пожалуйста. Заполните пропуски соответствующими личными местоимениями в именительном и объективном падежах. 1) I have a daughter. ... daughter`s name is Ann. 2) I don`t know these girls. Do you know ...? 3) We want that book. Can you give ... to ...? 4) How old are ... , Ann? 5) Mrs. Clark isn`t very friendly. I don`t like ... . 6) My mum is a businesswoman. ... usually comes home very late.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I have a daughter. My daughter`s name is Ann. 2) I don`t know these girls. Do you know them? 3) We want that book. Can you give it to us? 4) How old are you , Ann? 5) Mrs. Clark isn`t very friendly. I don`t like him . 6) My mum is a businesswoman.She usually comes home very late.